פאנלים סולאריים לבית- המדריך המלא

בשנים האחרונות טרנד הפאנלים הסולאריים תפס תאוצה יותר ויותר מסיבות ברורות במדינה שטופת שמש כמו שלנו. לאחרונה, מדינת ישראל וחברת החשמל הודיעו שישלמו לאנשים פרטיים עבור ייצור חשמל סולארי בביתם, במטרה לעודד את השימוש באנרגיה מסוג זה.

התקנת פאנליים סולארים היא בשורה ירוקה, צרכנית וכלכלית חשובה מאין כמותה, שמאפשרת לכל בית פרטי(ובתקווה בעתיד לבתים משותפים) להיות חלק מהמהפכה.

המון שאלות יש עבור תהליך התקנת הפאנליים בבית, ואנו ננסה לענות על כולן באופן הטוב ביותר.

מה המחיר של התקנת פאנליים סולארים בבית?

כמה עולה אוטו? אנחנו יודעים, התשןבה נורא מעצבנת, אך יש הבדל בין החברות וכמובן תלוי בגודל שאתם מעוניינים להתקין.

לצורך הנוחות ניקח בית פרטי עם 100 מטרים רבועים של גג. מחיר התקנת פאנלים סולאריים לאורך ה100 מטרים האלו הוא כ70 אלף שקל .

כיום יש המון פיתוחים מעניינים בתחום, וטנכולוגיות חדשות שנכנסות אט אט לחיינו. לכן סביר להניח שהמחירים אף ירדו באופן ניכר בשנים הקרובות.

כמה חשמל אפשר לייצר עם פאנליים סולאריים?

בממוצע, גג טיפוסי של 100 מטר רבוע יכול לייצר כ17 אלף קילו וואט. בשווי כלכלי- בעלות של 55 אגורות לקוט"ש , ניתן לחזות שהגג הסולארי שלכם ייצר חשמל בשווי של כ9000 שקלים בשנה.

תכל'ס , אפשר לעשות מזה כסף?

כעיקרון, כן.

חברת החשמל מציעה שני מסלולים ליצרני חשמל עצמאיים, האחד עובד בשיטת הקיזוז, כלומר שאם ייצרתם 10 קוט"ש והשתמשתם ב12 קוט"ש תשלמו על ההפרש בלבד, ובמידה ויהיו לכם נקודות זכות תוכלו להשתמש בהם לאורך 24 חודשים .

במסלול השני כאמור,חברת החשמל תשלם לכם בין 45 ל48 אגורות לקוט"ש , בהתחשב בסוג המתקן( בינוני או גדול)

שימו לב שבישראל יש בין שלושה לארבעה חודשים שבהם יש פחות שמש, לכן אל תשכחו לחשב זאת שאתם שוקלים את התקנת הפאנליים.

מחשבון סולארי

אם אתם רוצים לחשב כמה חשמל או כסף תוכלו להפיק באמצעות הגג שלכם, בהערכה גסה כמובן, אתם יכולים לעשות זאת באמצעות מחשבון הרווח של רשות החשמל לבדיקת הפוטנציאל הכלכלי של הגג שלכם לחצו כאן

החזר השקעה של פאנליים סולאריים

ניתן לומר בזהירות שניתן להחזיר את ההשקעה בהתקנת הפאנליים הסולאריים בתוך 8 שנים, עם זאת, קשה לחזות באופן מדוייק את מספר ימי השמש, עלות החשמל ומשתנים נוספים.

מעבר להחזר ההשקעה שאכן אמור לקרות תוך מספר שנים, יש יתרונות חשובים לא פחות לשימוש בפאנליים סולאריים.

מה היתרונות המרכזיים של התקנת פאנליים סולאריים?

ירוק- אנרגיה ירוקה , נקייה , מתחדשת ולא מזהמת. המשאבים של כדור הארץ שלנו הולכים ונגמרים, לכן חשוב מאוד להצטרף למהפכה הירוקה ולהשתמש באנרגיה מתחדשת. התקנת פאנלים סולאריים היא צעד ראשון בדרך למהפכה, במקום להשתמש באנרגיה מזהמת שאינה מתכלה, העולם הולך לכיוון של אנרגיה ירוקה, מתחדשת וחסכונית. הגיע הזמן שגם אתם תיקחו חלק במהפכה ותתחילו לחסוך משאבים וכסף חיוניים.

כלכלי- כמו שאמרנו, בהחלט ניתן להחזיר את ההשקעה וגם להרוויח כסף באופן פוטנציאלי. מדובר בהשקעה לכל דבר ועניין, שצפויה להחזיר את עצמה תוך מספר שנים ולהוות עבורכם נכס כלכלי מניב במהלך השנים הבאות. לא רק שאתם יכולים לתרום לכדור הארץ, אתם גם יכולים לעזור לעצמכם ולחשבון הבנק שלכם.

מסר- הגיע הזמן להיות חלוצים, העבירו מסר לחברים, משפחה, קולגות ושכנים שלכם שאולי חלקם יופתעו מהמהלך, אך ככל שתדברו על זה יותר אנחנו בטוחים שגם הם ישתכנעו. הגיע הזמן לעשות שינוי בעולם. שינוי חיובי, כלכלי , ובעל מסר חשוב מאוד לסביבה ולדורות הבאים.

לסיכום,

התקנת פאנליים סולאריים היא ללא ספק חלק מהמהפכה ואנחנו במוסקוביץ' חושבים ששבכל בית חכם, חשוב שתיהיה מותקנת מערכת מסוג זה. גם אם אין ברשותכם בית חכם, זכרו תמיד שאתם יכולים להתקין פאנליים סולאריים בבית שלכם, ולהצטרף למהפכה הסביבתית, כלכלית וחברתית שמביאה עמה התקנה זו.

אל תהססו לפנות אלינו בכל שאלה, ונשמח לענות על כל שאלות שיכולות לצוץ לכם.

Most Popular

מנעול חכם
moscovic_admin

למה אתם צריכים מנעול חכם לבית?

קשה למצוא אדם שלא מכיר את הפתגם הידוע- "ביתי הוא מבצרי". אם על מקורו של הביטוי יש חולקים, קל וחומר שעל פירושו אין עוררין: המקום

בית חכם
moscovic_admin

בית חכם עשה זאת בעצמך

רוצה להתקין מערכות בית חכם לבדך? מעוניין לחסוך בהוצאות ולהתחיל בהתאמת הבית שלך למערכות חכם? בדיוק בשביל זה אנחנו פה ונוכל לעזור לך לבחור אסטרטגיה